Aktualności

Piraci

                                                                     
"Piraci" (2012)hit premiera dubbing 3d
"Pirates! Band of Misfits, The"   

maj 1

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Od lat:
b.o.
Gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
Reżyseria: Peter Lorf

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Hugh Grant Hugh Grant
  Kapitan piracki(głos)

 Brendan Gleeson Brendan Gleeson
  Pirat z artretyzmem (głos)

 Jeremy Piven Jeremy Piven
  Czarny Bellamy (głos)

Brian Blessed  Brian Blessed
  Król piratów (głos)

 

Projekcja:
13 maja
godzina 16.00


bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Przedsprzedaż:
Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 od wtorku do czwartku w godzinach 8-16.

Zaginiona

"Zaginiona" (2012) hit 
"Gone"

maj 2

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Od lat:
15
Gatunek: Thriller, Dramat
Reżyseria: Heitor Dhalia

Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem").
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 

Amanda Seyfried  Amanda Seyfried
  Jill

 

Daniel Sunjata  Daniel Sunjata
  Powers

 

Jennifer Carpenter  Jennifer Carpenter
  Sharon Ames

 

Sebastian Stan  Sebastian Stan
  Billy


Projekcja:
13 maja 
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Rec 3 Geneza

"Rec 3 Geneza" (2012) hit 
"[REC]³ Génesis"

maj 3

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Od lat:
15
Gatunek: Horror
Reżyseria: Paco Plaza

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Leticia Dolera  Leticia Dolera
  Clara

Diego Martín  Diego Martín
  Koldo

 Ismael Martínez  Ismael Martínez
  RafaProjekcja:
19 maja
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Lęk wysokości

"Lęk wysokości" (2011) hit 
"Lęk wysokości"

maj 4

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Od lat:
15
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Bartosz Konopka

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie") 
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Krzysztof Stroiński   Krzysztof Stroiński
  Wojciech Janicki

 Marcin Dorociński  Marcin Dorociński
  Tomek Janicki

   Dorota Kolak Dorota Kolak
  Matka Tomka

 Magdalena Popławska  Magdalena Popławska
  Ewa Janicka

 Anna Dymna  Anna Dymna
  Doktor Druch

 

Projekcja:
27 maja 
godzina 18.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

"Polowanie"

"Polowanie" (2013) hit premiera 

3

Czas trwania: 115 min.
Od lat:
od lat 15
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Mads Mikkelsen  Mads Mikkelsen
  Lucas


Anne Louise Hassing  Anne Louise Hassing
  Agnes

Lars Ranthe  Lars Ranthe
  Bruun


Projekcja:
13 kwietnia godzina 19.30
14 kwietnia
godzina 17.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Puchar dla SV Motor Eberswalde

lasker marzec smallW dniu 23 marca 2013r w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liskiewicz.

Piosenki z minionych lat

piosenki koncert smallBarlinecki Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowe spotkanie z muzyką. Na koncert "Piosenki i melodie z lat minionych" zapraszamy 24 lutego w piątek, o godz. 18.00 do Kawiarni Artystycznej, ul. Podwale 9. Koncert jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy na Impresje Kobiece w BOK

impresje 2017 smallDrogie Panie, zapraszamy na Impresje Kobiece, które, tradycyjnie, odbędą się 8 marca, o godzinie 17:00, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Wieczór obfitować będzie w wiele niespodzianek, gdyż tego dnia dla Płci Przepięknej wystąpią barlineckie Vipy i osoby dobrze nam znane z całkiem innych ról.

Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje w BOK

okr 2017 small08 lutego w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyły się coroczne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego. Do walki o wyróżnienie, które jest przepustką do eliminacji powiatowych, stanęło 19 uczniów barlineckich szkół podstawowych i gimnazjów.

Uwaga! Poszukiwana Królowa

krolowa puszczy 2017 plakat smallBarlinecki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na wyłonienie nowej Królowej Puszczy Barlineckiej. Jeśli masz w sobie radość życia, ciekawość, wrażliwość i wiele talentów do odkrycia - stań w szranki w wyborach na Królową Puszczy Barlineckiej 2017/2018.

Zapraszamy na wernisaż pamiątek barlineckich harcerzy

harcerze plakat smallBOK - Muzeum Regionalne oraz Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej Hufiec Myślibórz im. Bohaterów Akcji pod Arsenałem Chorągiew Zachodniopomorska ZHP zapraszają na obchody "70-lecia harcerstwa Ziemi Barlineckiej". 10 lutego (piątek) godz.19.30.

739 lat Barlinka

zlote gody 2017Tradycyjnie już, podczas Święta Miasta, czyli nadania Barlinkowi praw miejskich, 27 stycznia na sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się uroczystość Złotych i Srebrnych Godów Małżeńskich mieszkańców Gminy Barlinek.Uroczystość rozpoczęto od wręczenia medalu „Za zasługi dla Barlinka”.Uchwałą nr XXX/318/2016 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 24.11.2016 roku w sprawie przyznania medalu ”Za zasługi dla Barlinka” dla Bożeny Rudnickiej, odznaczenie wręczył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski.

W Muzeum o Mazurku Dąbrowskiego

mazurek small06 lutego w Muzeum Regionalnym, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Muzeum Cafe. Tym razem gościem i prelegentem był Tomasz Wacław Jabłecki – pedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel w Szkole Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Choszcznie. Tomasz Jabłecki od 40 lat zajmuje się popularyzowaniem muzyki, wiedzy historycznej i regionalnej.

Serca dla Oliwii

dla oliwki small4275, 94 zł – tyle udało się zebrać podczas gali charytatywnej, która odbyła się 02 lutego na sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Koncert, którego inicjatorem była Fabryka Tańca Barlinek, zorganizowano celem zebrania pieniędzy przekazane na diagnostykę i leczenie Oliwii, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku.

Kontrowersje wokół Mazurka Dąbrowskiego

muzeum cafe sBOK – Muzeum Regionalne zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Muzeum Cafe. 06 lutego (poniedziałek) godz. 17.00 Muzeum Regionalne, ul. Niepodległości 17.Prelekcję „Kontrowersje wokół Mazurka Dąbrowskiego” z okazji 220-lecia powstania i 90-lecia ustanowienia go Hymnem Narodowym, poprowadzi wykładowca Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie – Tomasz Wacław Jabłecki.

Turniej Szachowy z okazji Wyzwolenia Barlinka

turniej szachowy smallW dniu 28 .01. 2017r w Europejskim Centrum Spotkań odbył się  turniej szachowy z okazji Wyzwolenia Barlinka. W turnieju zagrało 17 zawodników. Nie dojechali zawodnicy z Myśliborza i Przelewic.  Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Z uwagi na mała ilość zawodników rozegrano jeden turniej dla dwóch grup tj. seniorów i juniorów.

Dodatkowe informacje