Aktualności

Piraci

                                                                     
"Piraci" (2012)hit premiera dubbing 3d
"Pirates! Band of Misfits, The"   

maj 1

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Od lat:
b.o.
Gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
Reżyseria: Peter Lorf

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Hugh Grant Hugh Grant
  Kapitan piracki(głos)

 Brendan Gleeson Brendan Gleeson
  Pirat z artretyzmem (głos)

 Jeremy Piven Jeremy Piven
  Czarny Bellamy (głos)

Brian Blessed  Brian Blessed
  Król piratów (głos)

 

Projekcja:
13 maja
godzina 16.00


bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Przedsprzedaż:
Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 od wtorku do czwartku w godzinach 8-16.

Zaginiona

"Zaginiona" (2012) hit 
"Gone"

maj 2

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Od lat:
15
Gatunek: Thriller, Dramat
Reżyseria: Heitor Dhalia

Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem").
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 

Amanda Seyfried  Amanda Seyfried
  Jill

 

Daniel Sunjata  Daniel Sunjata
  Powers

 

Jennifer Carpenter  Jennifer Carpenter
  Sharon Ames

 

Sebastian Stan  Sebastian Stan
  Billy


Projekcja:
13 maja 
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Rec 3 Geneza

"Rec 3 Geneza" (2012) hit 
"[REC]³ Génesis"

maj 3

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Od lat:
15
Gatunek: Horror
Reżyseria: Paco Plaza

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Leticia Dolera  Leticia Dolera
  Clara

Diego Martín  Diego Martín
  Koldo

 Ismael Martínez  Ismael Martínez
  RafaProjekcja:
19 maja
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Lęk wysokości

"Lęk wysokości" (2011) hit 
"Lęk wysokości"

maj 4

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Od lat:
15
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Bartosz Konopka

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie") 
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Krzysztof Stroiński   Krzysztof Stroiński
  Wojciech Janicki

 Marcin Dorociński  Marcin Dorociński
  Tomek Janicki

   Dorota Kolak Dorota Kolak
  Matka Tomka

 Magdalena Popławska  Magdalena Popławska
  Ewa Janicka

 Anna Dymna  Anna Dymna
  Doktor Druch

 

Projekcja:
27 maja 
godzina 18.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

"Polowanie"

"Polowanie" (2013) hit premiera 

3

Czas trwania: 115 min.
Od lat:
od lat 15
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Mads Mikkelsen  Mads Mikkelsen
  Lucas


Anne Louise Hassing  Anne Louise Hassing
  Agnes

Lars Ranthe  Lars Ranthe
  Bruun


Projekcja:
13 kwietnia godzina 19.30
14 kwietnia
godzina 17.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Puchar dla SV Motor Eberswalde

lasker marzec smallW dniu 23 marca 2013r w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liskiewicz.

Zakończyły się II Letnie Wieczory Filmowe

lewifi 2017 rel smallNie brakowało atrakcji, konkursów, aromatycznej herbaty, grillowania i tego co najważniejsze – seansów filmowych. W każdy piątek i sobotę, przez pięć tygodni, począwszy od 14 lipca, w Europejskim Centrum Spotkań, odbywały się II Letnie Wieczory Filmowe, zorganizowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. 12 sierpnia odbył się ostatni seans, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Już we wrześniu Mistrzostwa Polski NW

7nw 2017 smallZapraszamy mieszkańców Barlinka a także całej Polski, na kolejne piąte już Mistrzostwa Europejskiej Stolicy Nordic Walking Barlinka. W tym roku do tego największego w Gminie wydarzenia sportowego, dołączyły otwarte zawody biegowe na dystansie 10 km. Jednak to nie koniec nowości. Rozegramy także pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Nordic Walking na stadionie.

Rozwijali artystyczne zdolności

artystyczne zdolnosci smallW dniach 31 lipca – 04 sierpnia w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyło się polsko-niemieckie spotkanie dla dzieci i młodzieży pt. „Rozwiń artystyczne zdolności – taniec, sport i sztuka”.  W projekcie uczestniczyły osoby z zaprzyjaźnionego Prenzlau i Barlinka oraz okolic. Przez pięć dni dzieci i młodzież poznawały się poprzez wspólne spędzanie czasu.

Wernisaż artystów nieprofesjonalnych

wernisaz nieprofesjonalni smallW tegorocznym Przeglądzie Plastyków Nieprofesjonalnych w Barlinku organizowanym przez BOK – Muzeum Regionalne wzięło udział 15 artystów z Gminy Barlinek. Prace prezentowane w salach muzealnych to przede wszystkim obrazy a także haft i ceramika. Symboliczne liście ceramiczne a także dyplomy uczestnikom wystawy wręczył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz.

Królowa Puszczy zaprasza na spacery do swoich włości.

rajd lipiec 2017 smallBarlinecka puszcza jest wyjątkowo piękna latem. W lipcową sobotę odwiedziliśmy Puszczę Barlinecką uprawiając nordic walking. Spotkaliśmy się z Królową Puszczy w Gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym Janowo. Obecność Królowej była również atrakcją dla turystów wypoczywających w Ośrodku .Wielu gości otrzymało widokówkę i robiło sobie zdjęcia pamiątkowe.

Zapraszamy na wernisaż artystów nieprofesjonalnych

chodnikowy wernisaz 2017 smallBOK - Muzeum Regionalne zaprasza na wernisaż wystawy artystów nieprofesjonalnych "Chodnikowy wernisaż". 09 sierpnia godz. 17.00 (środa) Muzeum Regionalne w Barlinku, ul. Niepodległości 17.

Przedostatni weekend Letnich Wieczorów Filmowych

lewifi 2017 smallDrodzy widzowie, zapraszamy na czwarty już weekend z Letnimi Wieczorami Filmowymi. Przypominamy o ogłoszonych przez nas konkursach – dla najmłodszych widzów oraz dla tych nieco starszych. Atrakcyjne nagrody dla dzieci już czekają natomiast dorosłym przypominamy, że za najlepsze selfie dwie osoby wzbiją się w niebo za sprawą załogi Gaspol Team - zwycięzcami Balonowego Pucharu Polski 2016.

Czas nie zna granic

czas nie zna granic 2 smallW dniach 28 -30 lipca 2017 r. w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się II etap projektu „Czas nie zna granic”. Wszyscy uczestnicy stawili się na ul. Podwale, by znów pracowicie ale przyjemnie, spędzić weekend. Zaczęliśmy od przywitania naszych gości oraz prowadzącej warsztaty Justyny Budzyn, która opowiedziała, co czeka uczestników w tym etapie prac.

Maraton dla Gracjana

maraton gracjan smallSerdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Barlinek, turystów, ludzi o wielkim sercu na CHARYTATYWNY MARATON FITNESS DLA GRACJANA, który odbędzie się 30 lipca (niedziela) na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. Rozpoczęcie maratonu planowane jest na godz. 16:00. W programie: zumba, trening ogólnorozwojowy, trening funkcjonalny, trening HIIT, joga.

Warsztaty Motanek

motanki rel small22 lipca w Europejskim Centrum Spotkań, odbyły się warsztaty lalek motanek, zorganizowane przez Muzeum Regionalne w Barlinku. Zajęcia poprowadziła Viktoriia Velmyseva z Ukrainy. Motanki wywodzą się z kultury ludowej słowiańszczyzny wschodniej. Symbolizują ludzkie pragnienia i życzenia. Od wieków kobiety motały je w intencji m.in. zapewnienia zdrowia, pomyślności w rodzinie, a także dla spełnienia osobistych marzeń.

Dodatkowe informacje