Aktualności

Piraci

                                                                     
"Piraci" (2012)hit premiera dubbing 3d
"Pirates! Band of Misfits, The"   

maj 1

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Od lat:
b.o.
Gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
Reżyseria: Peter Lorf

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Hugh Grant Hugh Grant
  Kapitan piracki(głos)

 Brendan Gleeson Brendan Gleeson
  Pirat z artretyzmem (głos)

 Jeremy Piven Jeremy Piven
  Czarny Bellamy (głos)

Brian Blessed  Brian Blessed
  Król piratów (głos)

 

Projekcja:
13 maja
godzina 16.00


bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Przedsprzedaż:
Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 od wtorku do czwartku w godzinach 8-16.

Zaginiona

"Zaginiona" (2012) hit 
"Gone"

maj 2

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Od lat:
15
Gatunek: Thriller, Dramat
Reżyseria: Heitor Dhalia

Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem").
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 

Amanda Seyfried  Amanda Seyfried
  Jill

 

Daniel Sunjata  Daniel Sunjata
  Powers

 

Jennifer Carpenter  Jennifer Carpenter
  Sharon Ames

 

Sebastian Stan  Sebastian Stan
  Billy


Projekcja:
13 maja 
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Rec 3 Geneza

"Rec 3 Geneza" (2012) hit 
"[REC]³ Génesis"

maj 3

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Od lat:
15
Gatunek: Horror
Reżyseria: Paco Plaza

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Leticia Dolera  Leticia Dolera
  Clara

Diego Martín  Diego Martín
  Koldo

 Ismael Martínez  Ismael Martínez
  RafaProjekcja:
19 maja
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Lęk wysokości

"Lęk wysokości" (2011) hit 
"Lęk wysokości"

maj 4

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Od lat:
15
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Bartosz Konopka

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie") 
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Krzysztof Stroiński   Krzysztof Stroiński
  Wojciech Janicki

 Marcin Dorociński  Marcin Dorociński
  Tomek Janicki

   Dorota Kolak Dorota Kolak
  Matka Tomka

 Magdalena Popławska  Magdalena Popławska
  Ewa Janicka

 Anna Dymna  Anna Dymna
  Doktor Druch

 

Projekcja:
27 maja 
godzina 18.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

"Polowanie"

"Polowanie" (2013) hit premiera 

3

Czas trwania: 115 min.
Od lat:
od lat 15
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Mads Mikkelsen  Mads Mikkelsen
  Lucas


Anne Louise Hassing  Anne Louise Hassing
  Agnes

Lars Ranthe  Lars Ranthe
  Bruun


Projekcja:
13 kwietnia godzina 19.30
14 kwietnia
godzina 17.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Puchar dla SV Motor Eberswalde

lasker marzec smallW dniu 23 marca 2013r w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liskiewicz.

Mikołajki u Gęsiarki

mikolajki rel 2017 small06 grudnia w sali widowiskowej BOK, odbyły się „Mikołajki u Gęsiarki”, zorganizowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Na sali zagościły przedszkolaki oraz dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej. W tym dniu teatr Krak – Art z Krakowa zaprezentował w dwóch turach, przedstawienie „Czerwony Kapturek”.

Mikołajki w Kinie Panorama

mikolajki kino 2017 smallJak co roku Kino Panorama zaprasza wszystkie dzieci na filmowe Mikołajki. Specjalnie na naszych najmłodszych widzów, będzie czekał Św. Mikołaj, który będzie rozdawał słodkie niespodzianki oraz prezenty. Nie zabranie również przezabawnej bajki „Kumple z dżungli”. W tym roku zapraszamy Was, jak na Mikołajki przystało – 06 grudnia!

BOK zaprasza na Mikołajki

mikolajki 2017 smallBarlinecki Ośrodek Kultury wraz ze Sponsorami, zapraszają wszystkie dzieci na "Mikołajki u Gęsiarki". 06 grudnia sala widowiskowa BOK godz. 9.15 i 10.30. Wszystkich Was przywita św. Mikołaj, Jego anielscy pomocnicy wręczą Wam słodkie niespodzianki ioraz zaproszą na bajkę "Czerwony Kapturek". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w BOK

pluszowy 2017 small25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia – najbardziej uwielbianej przez dzieci zabawki. Tak jak w poprzednich latach, tak też w tym roku Barlinecki Ośrodek Kultury - Biblioteka Publiczna, przyłączył się do obchodów tego święta i przygotował dla najmłodszych specjalny program rozrywkowy pt. „Tajemnica Pluszowego Misia” autorstwa Moniki Zajączkowskiej z Misiem Pandą w roli głównej. W tym roku tematem przewodnim była mała słodka tajemnica jaką miał nasz jubilat.

Piękno ukryte w muzeum

piekno ukryte bar 2017 smallPlener ceramiczno – malarski „Piękno ukryte – Barlinek 2017" odbył się na przełomie sierpnia i września. Artyści tworzyli w salach Barlineckiego Ośrodka Kultury oraz na pięknych barlineckich uliczkach.

Piękno ukryte - muzeum zaprasza

piekno ukryte 2017 smallBOK - Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej XXII Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno - Malarskiego "Piękno ukryte - Barlinek 2017". 30 listopada (czwartek) godz. 17.00 Muzeum Regionalne, ul. Niepodległości 17.

Piosenka poetycka - zapraszamy

cheba smallBarlinecki Ośrodek Kultury zaprasza 07 grudnia o godz.18:00 do Kawiarni Artystycznej BOK, ul.Podwale 9, gdzie odbędzie się koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Szymona Cheby. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Sztuka natury

sztuka natury zap  small17-19 listopada w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się drugi etap polsko - niemieckiego projektu pt. „Sztuka natury”. W tych dniach ponownie gościliśmy uczestników z Prenzlau i Barlinka by przy wspólnym projekcie odkrywać jego cel, którym był powrót do natury. Uczestnicy brali udział w warsztatach wyplatania z siana (sianosploty), jako naturalnego surowca.

Łabędzie pióra rozdane

labedzie pioro 2017 rel small16 listopada w kawiarni artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie literackim o "Łabędzie pióro" im. Romany Kaszczyc. W spotkaniu wzięli udział laureaci konkursu, mieszkańcy Barlinka, młodzież a przede wszystkim osoby, które osobiście znały Romanę Kaszczyc. Był to bowiem również wieczór wspomnień. Każdy kto przyszedł na spotkanie mógł opowiedzieć w jaki sposób poznał artystkę, przytoczyć jakąś anegdotę. Opowieści były tłem do prezentacji multimedialnej, na której prezentowane były zdjęcia Romany Kaszczyc.

Szósta rocznica działalności grupy artystycznej „W Kręgu Sztuki” z Barlinka.

w kregu listopad smallSześć lat temu - 5 listopada 2011 roku, w niewielkim składzie pierwszy raz spotkaliśmy się na zebraniu organizacyjnym w Kawiarni artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury, aby omówić program działania i tok pracy tworzącej się grupy ludzi, których pasją jest malarstwo i pogłębianie wiedzy z dziedziny sztuk plastycznych.

Dodatkowe informacje