Aktualności

Piraci

                                                                     
"Piraci" (2012)hit premiera dubbing 3d
"Pirates! Band of Misfits, The"   

maj 1

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Od lat:
b.o.
Gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
Reżyseria: Peter Lorf

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Hugh Grant Hugh Grant
  Kapitan piracki(głos)

 Brendan Gleeson Brendan Gleeson
  Pirat z artretyzmem (głos)

 Jeremy Piven Jeremy Piven
  Czarny Bellamy (głos)

Brian Blessed  Brian Blessed
  Król piratów (głos)

 

Projekcja:
13 maja
godzina 16.00


bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Przedsprzedaż:
Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 od wtorku do czwartku w godzinach 8-16.

Zaginiona

"Zaginiona" (2012) hit 
"Gone"

maj 2

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Od lat:
15
Gatunek: Thriller, Dramat
Reżyseria: Heitor Dhalia

Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem").
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 

Amanda Seyfried  Amanda Seyfried
  Jill

 

Daniel Sunjata  Daniel Sunjata
  Powers

 

Jennifer Carpenter  Jennifer Carpenter
  Sharon Ames

 

Sebastian Stan  Sebastian Stan
  Billy


Projekcja:
13 maja 
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Rec 3 Geneza

"Rec 3 Geneza" (2012) hit 
"[REC]³ Génesis"

maj 3

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Od lat:
15
Gatunek: Horror
Reżyseria: Paco Plaza

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Leticia Dolera  Leticia Dolera
  Clara

Diego Martín  Diego Martín
  Koldo

 Ismael Martínez  Ismael Martínez
  RafaProjekcja:
19 maja
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Lęk wysokości

"Lęk wysokości" (2011) hit 
"Lęk wysokości"

maj 4

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Od lat:
15
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Bartosz Konopka

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie") 
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Krzysztof Stroiński   Krzysztof Stroiński
  Wojciech Janicki

 Marcin Dorociński  Marcin Dorociński
  Tomek Janicki

   Dorota Kolak Dorota Kolak
  Matka Tomka

 Magdalena Popławska  Magdalena Popławska
  Ewa Janicka

 Anna Dymna  Anna Dymna
  Doktor Druch

 

Projekcja:
27 maja 
godzina 18.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

"Polowanie"

"Polowanie" (2013) hit premiera 

3

Czas trwania: 115 min.
Od lat:
od lat 15
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Mads Mikkelsen  Mads Mikkelsen
  Lucas


Anne Louise Hassing  Anne Louise Hassing
  Agnes

Lars Ranthe  Lars Ranthe
  Bruun


Projekcja:
13 kwietnia godzina 19.30
14 kwietnia
godzina 17.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Puchar dla SV Motor Eberswalde

lasker marzec smallW dniu 23 marca 2013r w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liskiewicz.

Zapraszamy na Dni Seniora

dzien seniora 2017 smallBurmistrz Barlinka zaprasza na obchody Dni Seniora 2017. 20 października godz. 17.00 sala widowiskowa BOK. W programie: koncert "Seniorita w Filharmonii", wyróżnienia dla Seniorów, występ zespołu "Barliniacy" oraz spotkanie przy kawie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Wspomnienie Tolka Kandra

tolek rel small12 października w kawiarni artystycznej BOK odbył się wieczór „Poezja i Raut”, zorganizowany w dwudziestą piątą rocznicę śmierci Tolka Kandra. Spotkanie to było częścią uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018, który oficjalnie został otwarty przez Dyrektor BOK Brygidę Liśkiewicz i Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego.

Pójdź z nami na grzybobranie

grzybobranie 2017 smallBOK - Centrum Informacji Turystycznej oraz Nadleśnictwo Barlinek zapraszają na "Wielkie Grzybobranie", czyli jesienny rajd nordic walking. 18 października (środa) start 16.30 w parku im. Emanuela Laskera. Piękną trasą wiodącą Puszczą Barlinecką przejdziemy do Żydowa, gdzie będzie czekał ciepły poczęstunek, konkursy a wszyscy będziemy biesiadować przy ognisku. Po drodze oczywiście zbieramy grzyby, bowiem na tych, którzy zbiorą ich najwięcej, czekają nagrody! Warto w tym dniu zaopatrzyć się w latarki. Powrót autokarem do Barlinka.

Sztuka natury

sztuka natury smallW dniach 6-8 października w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się pierwszy etap polsko - niemieckiego projektu pt. „Sztuka natury”. Ponownie udało nam się zaprosić uczestników z Prenzlau i Barlinka na wspólny projekt, którego głównym celem był powrót do natury. Uczestnicy brali udział w warsztatach: wyplatania z wikliny, jako naturalnego surowca, w warsztatach kulinarnych – samodzielnie przygotowywali zdrowe dania, wykorzystując np. dania z grilla, różne sałatki, czy kolorowe zdrowe kanapki.

Spotkanie z IG Fraunen Prenzlau

prenzlau pazdziernik 2 smallW dniu 9 października 2017 w siedzibie IG Frauen und Familie Prenzlau e.V., odbyło się spotkanie partnerów wspólnego projektu inwestycyjnego polsko-niemieckiej współpracy transgranicznej: „Europejskie Miejsce Spotkań Prenzlau – Uckerwelle Europejskie Centrum Spotkań Barlinek”. Podczas spotkania podpisano dokumenty sprawozdawcze z przebiegu współpracy pomiędzy Partnerami podczas realizacji wspólnego przedsięwzięcia, a także obejmujące dalszy zakres współpracy.

Rok Akademicki 2017/18 w Barlineckim Uniwersytecie III Wieku zainaugurowany

UTW 2017 smallW piątkowy wieczór, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 w Barlineckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dzisiejsze spotkanie było jubileuszowym – piątym rokiem funkcjonowania BUIIIW. Inauguracja, prowadzona przez Annę Adamiok i Kazimierza Borowskiego , rozpoczęła się od hymnu Gaudeamus w wykonaniu „studentów” oraz wystąpienia zaproszonych gości.

Motanki w Muzeum

motanki pazdziernik smallDnia 7 października  w Muzeum Regionalnym odbyły się kolejne warsztaty, na których uczestnicy wykonali lalki – motanki. Zajęcia przeprowadziła Viktoria Velmyseva z Ukrainy, reprezentująca Fundację Słowianie Pomeranii.

Biegi Leśne za nami

biegi lesne 2017 small30 września już po raz 38 zorganizowano Jesienne Biegi Leśne im. Jana Dobaczewskiego. Tegorocznym zmaganiom towarzyszyła wymarzona pogoda. Słońce, niewysoka temperatura sprawiła, że praktycznie w każdej kategorii i dystansie na starcie stawało kilkudziesięciu uczestników. Dla zwycięzców były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników zawodów wylosowano rower górski. Biegi tradycyjnie rozegrano na terenach przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Leśnej.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

edd 2017 small21 i 28 września w Barlinku odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa zorganizowane przez Muzeum Regionalne w Barlinku. W tym roku odbyły się one pod hasłem "Smaki dziedzictwa - Kresy dzieciństwa". 21 września odbyło się spotkanie kulinarne, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kresów. „Smaki dziedzictwa – Kresy dzieciństwa”, bo taki tytuł nosiło to wspólne gotowanie, miało na celu przybliżyć jak wyglądały i smakowały potrawy na dawnych Kresach Wschodnich.

Spotkanie partnerskie w Prenzlau

partnerskie smallDnia 25.09.2017 r. w Prenzlau odbyło się spotkanie partnerskie przedstawicieli BOK i IG Frauen. Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz i p.Sieglinde Knudsen Prezes stowarzyszenia w Prenzlau wraz z pracownikami omawiały tematy dotyczące przygotowania dokumentacji podsumowującej lata współpracy partnerskiej, tj. lata współpracy wynikające ze wspólnego projektu inwestycyjnego realizowanego w obu miastach. Ponadto  ustalono plan spotkań polsko-niemieckich na kolejny rok naszej współpracy.

Dodatkowe informacje