Biblioteka w Płonnie – Święta czas zacząć

IMG 2262Święta wielkanocne niosą ze sobą wiele tradycji, które zachęcają do wspólnego spędzenia czasu. Dekorowanie pisanek, dzielenie się jajkiem, śmigus-dyngus to obyczaje, które sprawiają wiele radości i uprzyjemniają świąteczny czas. Miesiąc przed Świętami w bibliotece ogłoszony został konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę, pisankę oraz stroik wielkanocny.

Dzieciaki dały ponieść się fantazji, dlatego efekt w postaci pięknych prac okazał się imponujący. Trzeba wspomnieć, że większość z nich wykonana była z naturalnych materiałów, co czyniło je bardziej interesującymi. Na spotkaniu „jajeczkowym”, które odbyło się w bibliotece tuż przed Niedzielą Palmową nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Specjalne jury pod przewodnictwem Władysławy Pałgan oceniło prace i przyznało nagrody szczęśliwym zwycięzcom. Było również wspólne malowanie jajek oraz opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Wszyscy odwiedzający tego dnia bibliotekę składali sobie wzajemnie życzenia na nadchodzące Święta i częstowali się tradycyjnym jajeczkiem.

A.S.

Dodatkowe informacje