Relacja ze spotkania z Magdą Omilianowicz

omilDnia 12 kwietnia w Kawiarni Artystycznej "Panorama" odbyło się spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz z Koszalina, dziennikarką, autorką reportaży i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej publikacje ukazały się w "Głosie Koszalińskim", "Przeglądzie", "Miliarderze", "Poznaniaku", "Sukcesie", "Top Class", "Polityce", holenderskim "Reve", nowojorskim "Kurierze Plus" i innych.

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w Barlinku przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Przybyło wielu gości, którzy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o podróżach Pani Magdy, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, którzy znaleźli nietuzinkowy sposób na życie, wywiadach, śmiesznych sytuacjach i niezwykłych losach jej bohaterów. Jej bohaterowie to jasnowidz, podróżnicy, szamani, egzorcyści, człowiek, który służył u Berii, kobieta, za którą chodzi rewolucja, biała wiedźma, księżna mieszkającą w bloku, wielokrotny morderca, opiekunka ptaków, sprzątacz - Nikodem Frasobliwy i wielu innych. Sofia Loren, Andrea Bocelli i inne znane osobistości również przewinęły się przez jej życie.

Zaproszeni goście z uwagą wsłuchiwali się w słowa Pani Magdy oglądając jednocześnie pokaz multimedialny przygotowany przez autorkę specjalnie na tę okazję. Obiecała, że za jakiś czas przyjedzie ponownie do Barlinka tym razem na dłużej. Jest pod wrażeniem piękna naszego miasta gdyż w południe tuż po przyjeździe z Koszalina uczestniczyła w spacerze przygotowanym przez pracownika Centrum Informacji Turystycznej Krzysztofa Kłosowicza po mieście z wizytą oczywiście w naszym Muzeum Regionalnym. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała.

Na zakończenie spotkania Pani Magda otrzymała z rąk Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liśkiewicz przepiękną paterę z pracowni ceramicznej BOK, oraz osobom zainteresowanym rozdała autografy z dedykacjami w zakupionych książkach. Spotkanie poprowadziła Aldona Horoszewicz - pracownik Biblioteki Miejskiej przy Barlineckim Ośrodku Kultury.

fot: Krzysztof Kłosowicz

Dodatkowe informacje