Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

JAKUB CWIEK

W dniu 30 maja 2012r. (środa) o godz. 18.00 Biblioteka Miejska w Barlinku organizuje spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem*, pisarzem, autorem fantastyki. Spotkanie odbędzie się w Kawiarence Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9.

Serdecznie zapraszamy!!!


Jakub Ćwiek, urodzony w 1982 roku w Opolu. Wielki miłośnik oraz znawca fantastyki i popkultury, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich pisarzy młodego pokolenia. Zawodowo copywriter, publicysta, scenarzysta, konferansjer, animator kultury. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, opowiadanie Cicha noc z tego zbioru zostało nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Cykl o Kłamcy charakteryzuje się przeplataniem motywów z różnych mitologii, w tym chrześcijańskiej, oraz "mitologii współczesnej" – popkultury. 

W 2006 roku ukazała się kontynuacja – Kłamca 2: Bóg marnotrawny, która przyniosła mu drugą nominację do Zajdla, tym razem za opowiadanie Bóg marnotrawny. Trzecia część cyklu, Kłamca 3: Ochłap sztandaru ukazała się w 2008 roku w formie powieści. Kłamca 4 planowany jest na 18 kwietnia 2012 roku, autor zdradził, że będzie nosił tytuł Kłamca 4: Kill'em All.

Pierwsza niezwiązana z opowieściami o Kłamcy historią autorstwa Jakuba Ćwieka była wydana w 2007 powieść z pogranicza kryminału i horroru Liżąc ostrze. Na motywach Liżąc ostrze powstał film krótkometrażowy Hi 2, 3-6  pod honorowym patronatem prof. Janusza Gajosa. W 2008 roku, także nakładem lubelskiego wydawnictwa ukazał się horror Ciemność płonie, którego akcję Jakub Ćwiek umieścił na katowickim dworcu, wiernie odwzorowując jego infrastrukturę i klimat.

Rok 2009 przyniósł czytelnikom Ćwieka dwie pozycje – pierwszą z nich był zbiór opowiadań Gotuj z papieżem (Fabryka Słów), który wzbudził wśród czytelników kontrowersje, drugą była Ofensywa szulerów osadzona w czasie drugiej wojny światowej. Najnowsza książka Jakuba Ćwieka to Krzyż Południa. Rozdroża  wydana w 2010 roku. Powieść łączy w sobie wątki wojny secesyjnej, voodoo oraz elementy steampunku. Oprócz kontynuacji Kłamcy, Ofensywy szulerów i Krzyża Południa autor pracuje nad powieściami Dreszcz (która ma być następcą Kłamcy) oraz Świnie Boże (fabuła tekstu osadzona jest w Głuchołazach, w których pisarz się wychowywał).

Spotkanie w Barlinku jest częścią ogólnopolskiej trasy promującej jego najnowszą książkę - Kłamca 4. Kill'em all.

JAKUB CWIEK small

Dodatkowe informacje