Majówka 2012

IMG 2671Majówka w Barlinku rozpoczęła się od uroczystej mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli barlineckich firm, instytucji oraz władz. Po nabożeństwie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wzięła udział również Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz wraz z pracownikami.

Tuż po godzinie 14 na Rynku Miejskim rozpoczęły się Biegi Uliczne, które na stałe wpisane są już w kalendarz barlineckich imprez.

Sponsorami tegorocznych zawodów byli: LS Leader Service „Megat”, Nawitel, Kwiaciarnia „Ewa”, Stacja Paliw PT Tadeusz Przybyłek, Barlinek24.pl oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki komunalnej.

Sędzią głównym zawodów był Wojciech Szymaniak.

Organizatorem biegów byli: Burmistrz Barlinka, Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa Nr 4. Wyniki tegorocznych biegów przedstawiają się następująco:


2005 i młodsi dziewczęta
I – Julia Brąszkiewicz
II – Adrianna Łubkowska
III – Natalia Marciniak


2005 i młodsi chłopcy
I – Kacper Rzędkowski
II – Michał Siewiera
III – Piotr Król


2003 – 2004 dziewczęta
I – Maja Kardasz
II – Patrycja Szałkowska
III – Wiktoria Maciejewska


2003 – 2004 chłopcy
I – Bartosz Jabłoński
II – Daniel Kalupa
III – Rafał Rajch


2002 – 2001 dziewczęta
I – Julia Wowczuk
II – Daria Młodawska
III – Roksana Musiałowska


2002 – 2001 chłopcy
I – Rafał Jabłoński
II – Dawid Dzięcioł
III – Paweł Jabłoński


2000 – 1999 dziewczęta
I – Dominika Dzięcioł
II – Iga Miśko
III – Magdalena Rzędkowska


2000 – 1999 chłopcy
I – Krzysztof Szefler
II – Seweryn Urbaniak
III – Jakub Milkowski


1998 – 1996 dziewczęta
I – Paulina Gierczyńska
II – Alicja Gudajczyk
III – Patrycja Skrockiej


1998 – 1996 chłopcy
I – Mateusz Krycki
II – Sebastian Leszkiewicz
III – Daniel Zimny


Bieg otwarty kobiet
I – Teresa Oleszczuk
II – Patrycja Kardasz
III – Marzena Maciejewska


Bieg otwarty mężczyzn
I – Marcin Wielgosz
II – Konrad Targowicki
III – Emanuel Kuziel


Po wręczeniu nagród rozpoczął się festyn rodzinny, czyli twórczy meeting na Rynku Miejskim w Barlinku. Oprócz licznych atrakcji m.in. warsztatów wokalno – instrumentalnych, ceramicznych organizatorzy zaprosili dzieci do pięknej podróży na dziecięcą planetę marzeń wraz z bajką „Hulanki z Czarownicami”.

Swoje stoisko miało Centrum Informacji Turystycznej, Muzeum Regionalne oraz Pracownia Ceramiki Unikatowej. Wróciliśmy również do pięknej tracycji aukcji ceramiki wykonanej przez dzieci. W części artystycznej zaprezentowali się młodzi wokaliści z Barlinka, Studio Piosenki działające przy ECS, zespół muzyczny "Sound Check", Retro Gitary oraz Lovely Day.

Projekt, dzięki któremu udało się zrealizować tegoroczną Majówkę to "Dziecięca planeta marzeń". Jego pierwszym etapem jest "Majówka - twórczy meeting". Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Barlinek. Organizatorem Majówki było Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczno-Sportowe "PEGAZ" a współorganizatorem Barlinecki Ośrodek Kultury.

Zadanie to jest realizowane z zakresu profilaktyki działalności edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym.

M & W

Dodatkowe informacje