Polsko-Duńskie spotkanie na szlaku Nordic Walking

P3290264Przez dwa dni pasjonaci Nordic Walking z Danii i Barlinka maszerowali po trasach  wokół Europejskiej Stolicy NW. W poniedziałek 07 maja br. cała grupa, ponad pięćdziesięciu uczestników, spotkała się w ogrodach Hotelu Barlinek, gdzie odbyła się wspólna rozgrzewka przed wyjściem na trasy. Przez dwa dni wszyscy zwiedzali trasy i Puszczę Barlinecką. 

Grupa odwiedziła Stację Dydaktyczną Nadleśnictwa Barlinek koło Moczydła oraz Krzynkę, gdzie wspólnie nordikowcy degustowali polskie ciasta. Pyszne wypieki przygotowały Panie z Sołectwa Krzynka. Podczas marszu nawiązało sie wiele przyjaźni.  Na pożegnalnym ognisku wszyscy razem śpiewali polskie i duńskie piosenki a organizatorzy przyjazdu z Dani zadeklarowali chęć zorganizowaniu podobnego spotkania z Nordic Walking w ich klubie w Danii.

Serdecznie zaprosili barlineckich nordicowców na rewizytę do Kopenhagi. Goście z Danii przyjechali do Barlinka specjalnie skorzystać z oferty marszu z kijkami. Według ich opinii - Barlinek, przyroda wokół  i oferowane usługi turystyczne to świetna propozycja wypoczynku.

Spotkanie zorganizował Hotel Barlinek i BOK Centrum Informacji Turystycznej.


Fotorelacja: Maria Rosół


Dodatkowe informacje