„Fabryka Tańca Barlinek” w Hiszpanii !


DSC 4804 smallWykorzystując wolne dni majówki uczestnicy zespołu „Fabryka Tańca Barlinek” w ramach rekreacji wyjechali na 9 dni do słonecznej Hiszpanii. Dzieci i młodzież odpoczywała w Calelli – jednej z najsłynniejszych miejscowości na wybrzeżu Costa Brava, oddalonej o 45 km od Barcelony – stolicy Katalonii. Złocista plaża wysadzana palmami to jedna z licznych atrakcji, z których często korzystaliśmy.

Mieliśmy możliwość zamiennie pływać w morzu i w basenach przy hotelu, który dodatkowo gwarantował zajęcia animacyjne, profesjonalną obsługę oraz regionalne, smaczne dania. Ponadto zwiedzaliśmy przepiękne miasto Tossa De Mar z świetnie zachowaną średniowieczną starówką Vila Vella i fortyfikacją obronną z XII w. W drodze powrotnej do Calelli odwiedziliśmy jeszcze Lloret De Mar – miejsce znane z popularnego serialu „Pamiętniki z wakacji”. Rewelacją okazała się całodniowa wyprawa do Barcelony – jednego z najpiękniejszych miast Europy z zachwycającymi dziełami słynnego architekta Antonio Gaudiego.

Podziwialiśmy kościół Sagrada Familia, Plac Hiszpański, pomnik Kolumba, Port Vell z Maremagnum, La Rambla – najsłynniejsza ulica Barcelony, taras widokowy na miasto i port. Dużym przeżyciem dla wycieczkowiczów była wizyta na stadionie Camp Nou. Miłośnicy i kibice katalońskiej drużyny mieli okazję obejrzeć na żywo mecz FC Barcelon – Malaga CF. Pobyt w Hiszpanii uwieńczony był wyjazdem do Marinelandu, który łączy ogród zoologiczny, delfinarium i park wodny.

Wspaniała, egzotyczna wycieczka była idealną nagrodą dla dzieci i młodzieży systematycznie uczestniczących w zajęciach tanecznych, przeglądach i koncertach. Oglądając pamiątkowe zdjęcia będziemy długo wspominać ten pełen atrakcji wyjazd i czekać na koleją zagraniczną niespodziankę.
            
„Fabryka Tańca”Dodatkowe informacje