Światowy Dzień Pluszowego Misia w BOK

pluszowy 2017 small

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia – najbardziej uwielbianej przez dzieci zabawki. Tak jak w poprzednich latach, tak też w tym roku Barlinecki Ośrodek Kultury - Biblioteka Publiczna, przyłączył się do obchodów tego święta i przygotował dla najmłodszych specjalny program rozrywkowy pt. „Tajemnica Pluszowego Misia” autorstwa Moniki Zajączkowskiej z Misiem Pandą w roli głównej. W tym roku tematem przewodnim była mała słodka tajemnica jaką miał nasz jubilat.

 

Paczka przyjaciół, którą tworzyli pluszowy Miś Panda (Stanisław Smoła) oraz Psotek (Ala Stadnik) i Śmieszek (Monika Zajączkowska), ruszyła w trasę po placówkach przedszkolnych nie tylko Barlinka ale i okolic (Dziedzice, Laskowo, Mostkowo, Rychnów).  Z roku na rok miejsc do odwiedzenia jest coraz więcej, z tego względu misiu imprezował z dziećmi przez dwa dni a i tak miał bardzo napięty terminarz. Dlatego też nie wszędzie mógł być tak długo jak by chciał, za co przepraszamy. Wszystko po to, aby nikogo nie pominąć i z każdym potańczyć i przybić "piątkę". Dzieci z dużym entuzjazmem witały sympatycznych gości, żywo reagowały na zabawne scenki, bardzo chętnie śpiewały piosenki o misiu. Śmiechu było co nie miara. W „Akademii Przedszkolaka" w Dziedzicach, Miś i jego przyjaciele zostali poczęstowani ciastem w kształcie misia. Po występie w Mostkowie Miś został zaproszony na małe co nieco a w pozostałych miejscach otrzymał mnóstwo życzeń i prezentów np. piękny „tort” w PM nr 2. W PM nr 1 w Barlinku również przyjaciele pluszowego misia otrzymali piękne laurki. Po raz pierwszy w tym roku Miś odwiedził dzieci z oddziału pediatryczno- neonatologicznego Szpitala Miejskiego w Barlinku, za co dziękujemy.


Na zakończenie każdej wizyty dzieci otrzymały od misia cukierka w podziękowaniu za cudowne przyjęcie. Była także możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Największą radością dla Misia i jego Przyjaciół były śmiejące się buzie i radość dzieci. Misiu na pożegnanie prosił żeby dzieci zawsze pamiętały o swoich pluszakach i obiecał, że za rok też je odwiedzi.

Biblioteka Publiczna

 

Dodatkowe informacje