Dzień Bibliotekarza i Bibliotek: Recital Julity Kożuszek – Borsuk.

oseicka smallW dniu 8 maja 2018 r. w Kawiarni artystycznej BOK odbył się recital Julity Kożuszek – Borsuk pt. „Agnieszka Osiecka i nie tylko”, z okazji XV Tygodnia Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. W tym dniu obchodzimy także Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Pani Julita jest aktorką, tancerką oraz wokalistką, która przez wiele lat występowała w cyklicznym programie Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza oraz podkładała głosy postaci w wielu bajkach i filmach.

Przed występem Burmistrz Dariusz Zieliński oraz Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz złożyli życzenia wszystkim bibliotekarzom pracującym w Barlinku i na filiach z okazji ich święta. Nie obyło się oczywiście bez wspaniałego ciasta.  W trakcie występu nasz gwiazda zaśpiewała największe przeboje z repertuaru niezapomnianej i cudownej Agnieszki Osieckiej oraz Jana Jakuba Należytego (autora tekstów, piosenkarza, dramaturga, który jako 18-letni chłopak wygrał Opolskie debiuty). Publiczność przybyła na spotkanie była zachwycona wspaniałym głosem z cudowną dykcją - tak ważną przy piosenkach o poetyckim i literackim przesłaniu.

Wspaniale się bawiła i kilkukrotnie prosiła o bisy. Piosenki przeplatane były recytacją wierszy Agnieszki Osieckiej oraz opowieściami Pani Julity o sobie i o projektach, którymi aktualnie się zajmuje.  Na zakończenie Pani Julita skierowała apel do wszystkich żeby śpiewać kiedy i gdzie tylko możemy i nie ważne czy nam to wychodzi lepiej czy gorzej. Ważne żeby śpiewać.
Panią Julitę czasami można posłuchać w pobliskim Stargardzie (SCK) oraz w Szczecinie a kto wie może uda się zaprosić ponownie do naszego miasta na, które jak sama powiedziała „jest cudowne” na występ. Kto nie był niech żałuje……. ;) DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE!!!!!! :D

Foto: Mateusz Zych

Dodatkowe informacje