Pofestiwalowy pokaz filmów dokArt on tour w Barlinku!

dok art smallStowarzyszenie "Plantacja Wyobraźni - MDK" zaprasza na pokaz filmów z 27. Europejskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych dokumentART - films & future, który odbył się w październiku 2018 w Neubrandenburgu. Teraz rusza mobilna jego wersja z wyborem filmów festiwalowych w północno – wschodniej części Niemiec i polsko-niemieckim terenie przygranicznym, którą mamy przyjemność gościć w Barlinku!

W ten sposób wszyscy, którzy nie mogli być w październiku w Neubrandenburgu, będą mieli okazję zobaczyć aktualne, ciekawe filmy dokumentalne i animowane z całej Europy. Od zeszłego roku tematem przewodnim filmów pokazywanych w ramach festiwalu jest zagadnienie przyszłości.

 

Jest to temat, który dotyczy wszystkich: nas osobiście, naszych rodzin, wiosek, miast, regionu, czy całych Niemiec, Polski, Europy i Świata.

Co będzie ze mną i moją rodziną, ochroną klimatu, zrównoważonym rolnictwem, odnawialnymi źródłami energii albo udziałem obywateli w życiu społecznym i obroną demokracji? Jak chcemy żyć w przyszłości i co musimy zrobić, żeby tak się stało?

Te i podobne pytania są podejmowane przez twórców filmowych - indywidualnie i artystycznie. Do programu prezentacji należą także krótkie filmy zrealizowane przez młodzież ostatniego lata podczas polsko - niemieckich warsztatów filmowych w Boninie.

Po pokazie będzie można porozmawiać z przedstawicielami zespołu festiwalowego.

Zapraszamy 7 grudnia o godzinie 18.00 na ul. Podwale 9, do sali konferencyjnej w Barlineckim Ośrodku Kultury, z którego gościnności korzystamy.

Program pokazu filmów >>>

Stowarzyszenie "Plantacja Wyobraźni - MDK"

 

Dodatkowe informacje