Dzień Dziecka

IMG 01791 czerwca nasi najmłodsi mieszkańcy miasta obchodzili swoje święto.  Z tej okazji pracownicy Barlineckiego Ośrodka Kultury zorganizowali na terenie BOK  Festyn Dziecięcy. W zabawie wzięły udział dzieci z przedszkola „Pod Topolą” wraz z opiekunkami oraz mieszkańcy Barlinka wraz ze swoimi pociechami. Festyn poprowadził klown Truskawka. W tej roli wystąpiła Monika Zajączkowska. Natomiast  Ewa Rogozińska, Alicja Stadnik oraz Stanisław Smoła oferowali maluchom różnego rodzaju atrakcje, takie jak: rzut piłką do kosza, skoki na trampolinie,  czy puszczanie tęczowych baniek. Pomimo początkowo niesprzyjającej aury, zabawa rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.30.

Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie teatralne  „Wilk i Czerwony Kapturek” w wykonaniu grupy teatralnej Remedium, działającej przy BOK. Następnie dzieci zostały podzielone na kilka  grup, które na przemian korzystały z atrakcji przygotowanych na ten dzień przez organizatorów. Część dzieci udała się na plac za salą widowiskową BOK, gdzie czekała na nie  niespodzianka - radiowóz policyjny oraz bojowy wóz strażacki.

Dzieciaki mogły zasiąść za kierownicą wozu policyjnego, obejrzeć sprzęt gaśniczy oraz ugasić pożar pianą oraz wodą. W tym czasie pozostałe dzieci bawiły się   tańcząc i śpiewając wspólnie, znane wszystkim, dziecięce przeboje. W międzyczasie dzieciaki miały możliwość pogrania w piłkę nożną, tenisa stołowego, badmintona i  hula hop.  Maluchy chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach i grach. Największe emocję i rywalizację wzbudził rzut piłką do kosza. No i wszyscy, obowiązkowo, chcieli wyskakać się na trampolinie.

Na zakończenie dzieci częstowano  cukierkami, lizakami oraz wręczano baloniki na pamiątkę. Zabawy było co niemiara, a i słoneczko przez chmury wreszcie wyjrzało. Bardzo dobre wyposażenie BOK-u w sprzęt do zabaw i rekreacji, niewątpliwie uatrakcyjniło ten udany festyn, na którym bawiła się wyśmienicie ponad setka dzieci.

Dyrektor BOK  Pani Brygida Liśkiewicz składa serdeczne podziękowania Komisariatowi Policji w Barlinku,Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku oraz firmie Gaspol, za pomoc w organizacji festynu.

Dodatkowe informacje