Bezpieczne wakacje

IMG 507006 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Barlinku odbył się festyn „Bezpieczne wakacje” skierowany do dzieci i młodzieży. Poprzez zabawę uczono dzieci m.in. w jaki sposób postępować z psem, którego nie znamy, w jaki sposób podróżować, w jaki sposób wsiadamy i wysiadamy z autokaru wycieczkowego.

Na szkolnym placów można było od środka poznać pracę Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej. Były alkogogle, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. O tym mogli się przekonać nieco starsi mieszkańcy Barlinka, którzy uczestniczyli w festynie. Tak samo było z symulatorem dachowania, do którego można było wejść tylko jeśli ma się co najmniej 150 cm wzrostu.

Symulator zderzeń, fantom do nauki pierwszej pomocy oraz pokaz tresury psa – to wszystko specjalnie po to, żeby udowodnić, że wakacje mogą być bezpieczne. Festyn zorganizowali: Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu, Burmistrz Barlinka oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

Dodatkowe informacje