VI Gala Taneczna Feeling - relacja

feeling logoTo już 6 lat minęło odkąd spotkała się grupa kochających taniec ludzi. Dokładnie w 2006 roku stwierdzili, że taniec to całe ich życie i tylko to chcą robić. Do tej pory doczekali się mnóstwa nagród i wyróżnień a przede wszystkim zdobyli uznanie nie tylko mieszkańców Barlinka ale mówi się o nich w Polsce i za granicą. W tym roku świętujemy ich szóste urodziny. 15 i 16 czerwca na sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyła się VI Gala Taneczna Feeling Dance Group. Mogliśmy obejrzeć zarówno te starsze jak i te najnowsze układy taneczne a wszystko to w trwającym blisko trzy godziny niezwykłym show tanecznym. Cały rok 2012 był dla zespołu rokiem bardzo szczególnym.

Dotychczasowa młodzieżowa Grupa Taneczna przerodziła się w formację, w której każdy jeśli tylko chce, bez względu na płeć, wiek i umiejętności może znaleźć dla siebie miejsce. Znajdą je sobie zarówno te najmłodsze pociechy, średnie jak  te ciut starsze. Na Gali zatańczyło sześć grup zespołu Feeling, gość z Prenzlau grupa DePol Dance oraz Alicja Kozłowska ze Studia Tańca Paa. Podczas koncertu podziękowano jednej z tancerek – Magdalenie Owczarek, która mimo tego, że trenowała do tej Gali cały rok nie mogła na niej wystąpić. Wypadek losowy sprawił, że całą Galę musiała oglądać z widowni.

Jak co roku, niestety, z zespołem pożegnało się kilka tancerek. Były to: Dagmara Szol, Dagmara Łuczak, Patrycja Pawlak, Edyta Szczęsna, Kasia Przytocka, Ewelina Pasternak oraz Ola Danisz. Dziewczyny otrzymały kwiaty a od publiczności długie owacje na stojąco. Nie obyło się oczywiście bez łez przeplatanych uśmiechem oraz prezentów dla trenerów – przyozdobionych kartonów, które nosi się na głowie. A dlaczego? Z tymi kartonami wiąże się ich ostatni wyjazd na Mistrzostwa Polskim, gdzie przyniosły im szczęście.

Tuż przed finałem podziękowano sponsorom i osobom, które przezwały rok wspierają Feeling. Podziękowania otrzymali: Sieglinde Knudsen (dyrektor Europejskiego Miejsca Spotkań w Prenzlau), Małgorzata Pokorska (Dyrektor Pałacu Młodzieży w Szczecinie), Zygmunt Siarkiewicz, Anna Adamiok, Edward Skałecki, Brygida Liśkiewicz, Zenon Wróblewski, Urszula Rutkowska, Bogumiła Majocha, Wioletta i Piotr Kaweccy, Urszula Dawicka, Stowarzyszenie PFDG, Katarzyna Bator, Monika Przybylska, Firma Barfol, Sławomir Mikoś, Iwon Molenda oraz SKOK Stefczyka.

W finale wystąpili wszyscy, czyli 140 osób. Były życzenia, kwiaty, prezenty od rodziców, władz, przyjaciół zespołu, Dyrektor BOK oraz tort od Burmistrza Barlinka. Tegoroczną Galę Taneczną „Feeling łączy pokolenia”, mogli Państwo zobaczyć dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W ramach tego projektu zajęcia i próby odbywały się już od 13 czerwca a zwieńczeniem tego była Gala Taneczna, która odbyła się 16 czerwca.

W ramach współpracy polsko - niemieckiej Barlineckiego Ośrodka Kultury oraz IF Frauen und Familie z Prenzlau instruktor tańca Kamil Fabich jeździ do naszych partnerów z Niemiec i prowadzi tam zajęcia taneczne z tamtejszą młodzieżą. Celem tego projektu jest wymiana doświadczeń grup DePol Dance oraz Feeling Dance Group. Każda z tych grup prezentuje zupełnie inny styl taneczny. Poprzez ten projekt młodzież poznaje inne techniki taneczne, uczy się wielu ciekawych figur oraz sekwencji. Jest to także doskonała okazja do uczenia dzieci tolerancji członków innego kraju oraz szkolenie obcego języka. Wspólne warsztaty taneczne pozwolą na stworzenie wzajemnej choreografii.

logo pl

We wspólnym polsko – niemieckim projekcie wzięło udział 15 uczestników z Niemiec i 20 z Polski.


M&W

Dodatkowe informacje