Spotkanie z Moniką Szwają - relacja

IMG 039913 czerwca w kawiarni artystycznej BOK odbyło sie spotkanie autorskie z Moniką Szwają,  znaną  i lubianą przez czytelników autorką takich bestsellerów jak m.in. "Jestem nudziarą", "Artystka wędrowna", "Klub Mało Używanych Dziewic", "Dziewice, do boju!" . 

Do kawiarni przybyło bardzo wiele osób, którym sylwetkę autorki przybliżyła Ewa Rogozińska. Następnie mikrofon przejęła Monika Szwaja, która opowiedziała o okolicznościach, które spowodowały, że "chwyta za pióro" („pisać potrafiłam od I klasy Szkoły Podstawowej”, „pisze się dla kasy”), oraz przyznała się, że to jej nie pierwsza wizyta w naszym mieście (reportaż o Barlinku kiedy pracowała jeszcze w TVP Szczecin). Podała wszystkie istotne fakty, które z nią się wiązały oraz wyjaśniła, skąd wzięły się tak „dziwne” tytuły jej książek oraz postacie („bo książki nie mogą być nudne”).  Autorka, bardzo ciekawa opinii zebranych, sama starała się kreować dialog. I trzeba przyznać, że wychodziło jej to naprawdę dobrze (pomimo słyszalnej w jej głosie chrypki).  

Rozmawiano również o najbliższych planach autorki (rejs Darem Młodzieży), o jej pasjach (podróże, samoloty, żeglarstwo, zwierzęta…), co jest najważniejsze żeby książka odniosła sukces ( „tytuł oraz pierwsze zdanie”), oraz o ludziach („wierzę w ludzi i poza paroma wyjątkami kocham ich…”).

Monika Szwaja podzieliła się z czytelnikami swoim życiowym mottem: „Można wszystko i można być wszędzie ale trzeba znać swoje możliwości – świadomość swoich możliwości, co można a czego niemożna i co trzeba zrobić żeby być lepszym jest najważniejsze”.


Na zakończenie spotkania obecna na spotkaniu Z-ca Burmistrza Amelia Pakosz dziękując w imieniu czytelników i Burmistrza za cudowne spotkanie, wręczyła pisarce okazały bukiet kwiatów oraz drobne pamiątki z Barlinka a  dyr. Brygida Liśkiewicz wręczyła anioła wykonanego w pracowni BOK. Po spotkaniu autorka wpisała się do pamiątkowej kroniki oraz z przyjemnością rozdawała autografy.  Spotkanie z Moniką Szwają nie odbyłoby się gdyby nie Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz i Ewa Hinc -Dziedziela z Urzędu Miejskigo - za co serdecznie dziękujemy. Organizatorem wieczoru autorskiego była BOK - Biblioteka Publiczna.

Biblioteka Miejska w Barlinku

Dodatkowe informacje