Wręczenie nagród w konkursie literackim o „Łabędzie pióro” im. Romany Kaszczyc.

kret small20 listopada w kawiarni artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyło się wręczenie nagród w konkursie literackim o „Łabędzie pióro” im. Romany Kaszczyc. Gościem specjalnym był Jarosław Kret - dziennikarz telewizyjny i fotoreporter, autor książek podróżniczych i współtwórca polskiego  wydania magazynu National Geographic.
Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagród i wyróżnień. Swoich sił w tegorocznym konkursie postanowiło spróbować 21 osób zarówno amatorów jaki i zawodowych pisarzy. Ważne, żeby nadesłane teksty nie były nigdy wcześniej publikowane. Wystartowali oni w kategoriach poezja oraz proza.
Nadesłane utwory oceniało jury w składzie – Stanisław Smoła oraz Eliza Chojnacka. Po wnikliwej analizie tekstów, które prezentowały różnorodny poziom, podejście, oryginalność, poprawność językową i stylistyczną, jurorzy postanowili przyznać następujące nagrody:
PROZA
14-18 lat:
I miejsce -  Oliwia Jóźwiak „134340”
Wyróżnienie - Jagoda Stefańska „Malarz”
Dorośli (18+):
I miejsce – Marek Stachowiak „Miejsce na końcu języka”
II miejsce – Tomasz Jan Polakiewicz „Krawacik dołącza do grupy”
III miejsce – Janusz Włodarczyk „Lalka”
Wyróżnienie – Ewa Poprawiak „Landszawcik”


POEZJA
7-13 lat
Wyróżnienie - Oliwia Kaczmarczyk
14-18 lat
Wyróżnienie -  Dominika Liszkiewicz
Dorośli (18+)
I miejsce - Damian Skrzypek
II miejsce - Sylwia Pryga
III miejsce - Ewa Poprawiak
Wyróżnienie - Patrycja Gawin
Wyróżnienie - Jolanta Karasińska
Wyróżnienie - Leszek Józefowski
Wyróżnienie - Janusz Włodarczyk


Nagrody w konkursie wręczali – Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, Jarosław Kret, Eliza Chojnacka i Stanisław Smoła. Po wręczeniu nagród rozpoczęło się spotkanie z naszym gościem. Tematem spotkanie była Ziemia Święta, do której wielokrotnie podróżował p. Jarosław. Temat został przestawiony w całkiem nowy sposób. Usłyszeliśmy trochę o historii tego regionu, w jaki sposób zwiedzać Ziemie Świętą a także jak pisze się książki podróżnicze. Oprócz tego nasz gość opowiedział trochę o sobie i to w jaki sposób stał się „pogodynką” telewizyjną. Gratulując laureatom, chcielibyśmy podziękować pozostałym uczestnikom Konkursu za udział i za to że się odważyli pisać.

Dziękujemy także Elizie Chojnackiej za pomoc w sprawdzaniu prac. Zapraszamy za rok.

 

Dodatkowe informacje