Rusza akcja MOPSIK

MOPSIK 1 smallW czerwcu w Gminie Barlinek rusza bardzo ważna akcja – „MOPSiK dla Barlinka – coś się rodzi dobrego w człowieku bez względu na poglądy czy różnicę wieku.”. Jest to projekt skierowany do niezamożnych miłośników i opiekunów zwierząt. W związku z tym zapraszamy mieszkańców Gminy Barlinek na darmowe spotkania informacyjne.

Pierwsze z nich odbędzie się w piątek 29 czerwca o godz. 16.00 w kawiarni artystycznej Panorama. Podczas tego spotkania uczestnicy otrzymają bony na bezpłatne zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów. Co to jest MOPSiK? Jest to projekt, który powstał na skutek porozumienia pomiędzy czterema organizacjami pro zwierzęcymi: Organizacją do Spraw Ochrony Zwierząt S.O.S., Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Kole - Kolskie Centrum Adopcyjne ,,Futrzakowo,, ,Głogowskim Stowarzyszeniem Pomocy Zwierzętom AMICUS, Fundacją „Przyjaciele Czterech Łap” oraz Specjalistyczną Przychodnią Weterynaryjną lek. wet. Daniela Figla w Barlinku.

Jego celem jest ograniczenie populacji zwierząt bezdomnych i wolno żyjących poprzez poddanie ich zabiegom sterylizacji i kastracji w mobilnej weterynaryjnej sali operacyjnej. Mobilna sala operacyjna to w pełni wyposażona przyczepa przeznaczona do wykonywania zabiegów chirurgicznych. Jej projekt opracowano w oparciu o projekty oryginalnych mobilnych klinik weterynaryjnych produkowanych i użytkowanych masowo w USA. Mieści w sobie dwa stanowiska operacyjne oraz niezbędną aparaturę. Dzięki niej będzie można dotrzeć do małych miejscowości, których mieszkańcy mają zazwyczaj problem z dojazdem do lecznicy weterynaryjnej.

MOPSiK zakłada przeprowadzanie zabiegów w sposób systematyczny i masowy, tzn. skoncentrowany na wybranym terenie, np. wsi, aż do rozwiązania problemu, czyli poddania zabiegowi wszystkich psów i kotów nie przeznaczonych do dalszego rozrodu. W związku z realizacją projektu Fundacja Przyjaciele Czterech Łap ogłasza nabór wolontariuszy w każdym wieku.

Zainteresowanych prosimy o kontakt  pod nr tel. 604 449 030.

MOPSIK 1

Dodatkowe informacje