Biblioteka nagradza

 

biblioteka nagradza smallListopad to czas, w którym po raz pierwszy doświadczamy zimowych chłodów i porywistych wiatrów. Listopad to także czas, w którym Biblioteka Publiczna w Barlinku, wręcza nagrody w konkursie literackim „O Łabędzie Pióro im. Romany Kaszczyc”. W tym roku, tematyka prac jak i forma wręczania nagród uległy zmianie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Jan Paweł II – papież nie z tej ziemi”. Związane jest to z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2020, rokiem Jana Pawła II. Konkurs odbył się w kategorii proza i poezja.
Prace nadesłano z całej Polski (m.in. Łódź, Łazy czy Goczałków).
Jury w składzie: Elżbieta Dziubińska – przewodnicząca oraz członkowie: Regina Bęben oraz Stanisław Smoła, po wnikliwej analizie tekstów, postanowili przyznać dwie nagrody oraz wyróżnienia w kategorii:
Poezja:
I miejsce: Danuta Niewiadomska – „Ostatnie chwile Jana Pawła II”
II miejsce: Ewa Jowik – „Moja wiara”
Wyróżnienie: Mikołaj Ślemp – „Lekarz ludzkich serc”     
Dotychczas nagrody były wręczane podczas specjalnie zorganizowanej ceremonii przez zaproszonych na tą okazję gości. Ze względu na pandemię Covid -19, nagrody zostały wysłane pocztą i w całości („Łabędź”) dotarły do laureatów. Występ Julity Kożuszek-Borsuk, który miał się odbyć podczas wręczenia nagród, obył się w wersji on-line.
Gratulując laureatom, chcielibyśmy podziękować pozostałym uczestnikom konkursu za udział i za to, że się odważyli pisać. Zapraszamy za rok.
Konkurs odbył się ramach projektu „Zaczytany Barlinek” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Ale to nie koniec nagród. 25 listopada Biblioteka Publiczna zorganizowała VIII Barlineckie Dyktando.


Wzięła w nim udział młodzież z Barlinka i okolic. Ze względu na pandemię COVID-19, dyktando odbyło się po raz pierwszy on-line. Teksty nadesłane przez uczestników były kodowane przed rozpoczęciem sprawdzania. Młodzież pisała tekst pt. „ Marzenia współczesnej młodzieży” autorstwa Anny Sutkowskiej, nauczycielki języka polskiego w SP1 w Barlinku. Tekst czytała  Anna Adamiok z Barlineckiego Ośrodka Kultury.  
Jury po sprawdzeniu tekstów postanowiło przyznać trzy nagrody:
•    III miejsce Oliwia Mosiewicz kl. VIIF, uczennica SP Nr 1 w Barlinku,
•    II miejsce Anna Borowska kl. VIIIA, uczennica SP Nr 1 w Barlinku,
•    Zwycięzcą VIII Barlineckiego Dyktanda i zdobywcą Tytułu Barlineckiego Młodzieżowego Mistrza Ortografii A.D. 2020 została Iga Świątek kl. VIIF, uczennica SP Nr 1 - w Barlinku.

GRATULUJEMY!!!! Oprócz nagród, Iga otrzymała tradycyjna statuetkę wykonaną przez Anię Mioduszewską z Pracowni Ceramiki Unikatowej BOK.

BOK

1200px-Logo MKiDN RP

Dodatkowe informacje