“Lato w poezji” z muzyką hiszpańską.

hiszp129 czerwca w Kawiarni Artystycznej “Panorama” o godz. 18.00 odbył się wieczór poetycko-rozrywkowy “Lato w poezji” z muzyką hiszpańską.

Wieczór składał się z trzech części. W pierwszej Aldona Horoszewicz, Danuta Ślepowrońska i Krzysztof Kłosowicz przy nastrojowej muzyce czytali wiersze poetów polskich opisujące lato i jego uroki, po czym nasi regionalni poeci: Lidia Bilska i Irena Kubecka przeczytali nam próbki swoich ostatnich dokonań poetycko-literackich. Nagrodzono ich gromkimi brawami. Drugą część wypełniła nam prezentacja-film zrobiony specjalnie na tę okazję przez Aldonę Horoszewicz - “Lato” - wycieczka do raju. Prezentacja ukazywała nam piękno letniej przyrody, jej koloryt i różnorodność z odgłosami natury w tle.

W części trzeciej wieczoru przybliżono uczestnikom historię “gorącego” tańca hiszpańskiego, style, odmiany. W tle dominowała muzyka hiszpańska w rytmie której zaproszeni goście próbowali swoich sił w tańcu Flamenco do którego zaprosiła prowadząca spotkanie Aldona Horoszewicz. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób, które spędziły kolejny, niezapomniany wieczór, jakże inny od poprzednich.
Organizatorem spotkania był Barlinecki Ośrodek Kultury - Biblioteka Publiczna.
 
(Tekst, foto: Krzysztof Kłosowicz)

Dodatkowe informacje