„Spotkania Barlinek – Prenzlau w sieci”

 

spotkanie luty smallZ naszym niemieckim partnerem z Prenzalu, współpracujemy już od wielu lat. Teraz, z powodu epidemii COVID-19, która opanowała cały świat, przenieśliśmy się do sieci internetowej. Jesteśmy zadowoleni, że możemy tą współpracę umacniać i wszelkie spotkania, wydarzenia czy projekty, mogą przybierać postać cyfrową. Poprzez wideokonferencje online na bieżąco będziemy omawiali nasze plany i pomysły, a także systematyczne weryfikowali zrealizowane działania. Będziemy przygotowywać dla partnera z Prenzlau materiał filmowy z tłumaczeniem w j. niemieckim: warsztaty kreatywne, plastyczne, taneczno-ruchowe, muzyczne oraz kulinarne. Warsztaty poprowadzą  pracownicy  BOK.  Zaprosimy mieszkańców Prenzlau na wirtualne spacerki Nordic Walking z pokazaniem pięknych przyrodniczo okolic Barlinka,  zwiedzanie Muzeum Regionalnego z podkreśleniem miasta jako dawnego niemieckiego kurortu Berlinchen, pokazaniem najciekawszych zabytków Barlinka. Chcemy zaprezentować również  on-line wystawy artystyczne: malarstwa, fotografii i ceramiki. W ubiegłym roku zakupiliśmy sprzęt, który będzie nam niezbędny do realizacji naszych działań. Projekt potrwa  do końca maja 2021.

 

Zdjęcie przedstawia wnętrze sali konferencyjnej BOK. Na pierwszym planie krzesło i siedząca tyłem Dyrektor BOK. W tle ekran a na nim przedstawiciel partnera z Niemiec z którym prowadzona jest videokonferencjaZdjęcie przedstawia wnętrze sali konferencyjnej BOK. Na pierwszym planie krzesło i siedząca tyłem Dyrektor BOK. W tle ekran a na nim przedstawiciel partnera z Niemiec, z którym prowadzona jest videokonferencja.

Pierwsza wideokonferencja miała charakter bardziej techniczny niż merytoryczny. 05 lutego w godzinach porannych, osoby odpowiedzialne za przygotowanie wideokonferencji spotkały się on-line, aby omówić techniczne strony działania. Przy okazji wymienili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi nowych narzędzi komunikacji, z  jakimi będziemy  pracować. Omówili, w jaki sposób będzie przygotowywany i przekazywany materiał filmowy oraz gdzie będzie zamieszczany. Z naszej strony, będzie to na pewno facebook.

Zdjęcie przedstawia wnętrze sali konferencyjnej BOK. Widać na nim siedzących na krzesłach pracowników BOK którzy biorą udział w videokonferncjiZdjęcie przedstawia wnętrze sali konferencyjnej BOK. Widać na nim siedzących na krzesłach pracowników BOK, którzy biorą udział w videokonferncji.

Na kolejnym spotkaniu on-line, które odbyło się  w tym samym dniu, zebrała się liczna grupa pracowników BOK z dyrektorem B. Liśkiewicz a po drugiej stronie w Prenzlau, gościli przedstawiciele ich placówki z S. Knudsen i B. Karstadt na czele. Podczas wideokonferencji omówiliśmy tematykę i wstępne terminy następnych spotkań w sieci oraz   osoby, które będą odpowiadały za poszczególne warsztaty. Nie zabrakło miłych wspomnień ze zrealizowanych wspólnie projektów i wydarzeń.
Obiecaliśmy też sobie, że jak tylko będzie można już bezpiecznie podróżować – odwiedzimy się wzajemnie.

 

 

Int5a Programmlogo mit EU-500x75

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska oraz budżetu.

Dodatkowe informacje