Wernisaż Romana Choinki

8Y1A8748small8 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbył się wernisaż „Aforyzmy i cytaty” autorstwa Romana Choinki. Jest to artysta, który gościł już w Barlinku, podczas Międzynarodowego Pleneru Cermiczno – Malarskiego „Piękno Ukryte”. Plener odbywa się każdego roku w Barlineckim Ośrodku Kultury. W części artystycznej wernisażu wystąpili Magdalena Kędzior, uczennica 8 klasy. Uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu. Pasjonatka gry na gitarze i saksofonie. Jakub Lubelski, nauczyciel gry na gitarze. Wielokrotny juror w różnego rodzaju konkursach i festiwalach muzycznych. Od ponad 20 lat pasjonat gry na gitarze i pianinie. Wystawę można oglądać do końca kwietnia.
Roman Choinka – absolwent Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Uzyskał dyplom PWSSP w Poznaniu i ASP we Wrocławiu. Przez 20 lat był nauczycielem plastyki w Liceum Plastycznym w Zielonej Górze. Brał udział w ponad 50 wystawach w USA, Francji, Ukrainie i na Węgrzech.

8Y1A8748

Zdjęcie przedstawia dwie osoby siedzące na krzesłach, trzymające w rękach gitary. Przed nimi dwa pulpity z nutami. W tle ekspozycja Muzeum Regionalnego w Barlinku, prezentująca restaurację „Waldschenke”.

8Y1A8756

Zdjęcie przedstawia autora wystawy Romana Choinkę. W tle ekspozycja Muzeum Regionalnego w Barlinku, prezentująca restaurację „Waldschenke”.

8Y1A8765

Zdjęcie przedstawia osoby zwiedzające wystawę Romana choinki. Na ścinach wiszą obrazy. W tle dwa okna.
Foto: Monika Izabela Przybylska (zakaz kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje