Jesienne Impresje w Europejskim Centrum Spotkań


seniorzy 2012 smallW dniach 19-21 października 2012 r. odbył się drugi etap realizacji projektu –„Jesienne Impresje w Europejskim Centrum Spotkań”„Artystyczne polsko- niemieckie spotkanie międzypokoleniowe z okazji Dnia Seniora”, w którym wzięło udział 20 gości z naszego partnerskiego miasta Prenzlau.W pierwszym dniu imprezy odbył się koncert na sali widowiskowej, w którym wieli udział następujący artyści zespół taneczny Fabryka Tańca Barlinek, zespół śpiewaczy Barliniacy, chór ze Schwedt, zespół śpiewaczy Retro  oraz chór Halka. Koncert ten pokazał jak nasze kultury są różne a tym samy jak pięknie się uzupełniają i potrafią się przenikać zachwycając nas swoją odmiennością i barwami.

Po wspaniałej uczcie artystycznej na sali widowiskowej, która trwała dwie i pół godziny zespoły spotkały się na wspólnym posiłku przeplatanym tańcem i śpiewem przy znanych melodiach niemieckich i polskich. W sobotę i  niedzielę odbyły się warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramiki Unikatowej w ECS, podczas których goście z Prenzlau wraz z młodszymi mieszkańcami naszego miasta wspólnie lepili figurki, które po wypale zostaną umieszczone w parku przy ECS. W godzinach popołudniowych partnerzy zwiedzili polsko-niemiecką galerię w ECS, park dentrologiczny w Przelewicach oraz spacerowali po naszym pięknym mieście.  

        pomerania        unia      interreg

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania)”.

Dodatkowe informacje