Nagroda dla publikacji o Emanuelu Laskerze


lasker smallW dniach 3-7 października 2012 roku w Tarnowie odbywała się Krajowa Wystawa Filatelistyczna "TARNÓW 2012", na której wystawiony został w klasie literatury filatelistycznej album  "Emanuel Lasker - Król Szachów, historia opowiedziana znaczkami i fotografiami", autorstwa Andrzeja Mrowińskiego.Wystawa organizowana była z okazji 85. rocznicy powstania Zakładów Azotowych w Tarnowie, pod hasłem "Gospodarka - Społeczeństwo - Środowisko". Eksponat Andrzeja Mrowińskiego wystawiany w klasie LITERATURY w rywalizacji z 13 innymi publikacjami zdobył nagrodę w randze Medalu Dużego Srebrnego. Lepiej oceniono książkę Zofii Żukowskiej "Historia poczty w Krakowie do 1920 roku" (Medal Złoty) i publikację Jana Olchowika "Poczta na Górnym Śląsku do 1923 roku" (Medal Pozłacany).

Autorowi wystawiającemu na Wystawie Filatelistycznej swoją publikację o słynnym urodzonym w Barlinku szachiście gratuluję wysokiej sędziowskiej oceny. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania albumu o Naszym wybitnym szachiście Emanuelu LASKERZE Zarząd Klubu Szachowego LASKER serdecznie dziękuje.

Przy okazji zachęcam do zakupu w niskiej  cenie 13 złotych tej pięknie wydanej broszury –albumu dostępnej jeszcze w Centrum Handlowym „BIMEX”.

Krzysztof Wolski


Dodatkowe informacje