Co to jest nordic walking? – spotkanie z przedszkolakami z Wiśniowego Sadu


przedszkole smallPrzedszkole  Wiśniowy Sad   zaprosiło Kasię  Mielcarek trenera Nordic Walking do przeprowadzenia prezentacji i nauki podstaw Nordic Walking. Spotkanie odbyło się 22 listopada  2012 na placu przy promenadzie nad Jeziorem Barlineckim. Grupa ok. trzydziestu  przedszkolaków, pod czujnym okiem opiekunek  odbyła „szkolenie techniki nw”.

Dzieci mimo bardzo młodego wieku słuchały z dużym zainteresowaniem; jak to kijki pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji i że ta rekreacja jest marką turystyczną Barlinka. Po prezentacji sprzętu do maszerowania pani Kasia Mielcarek przeprowadziła ćwiczenia rozgrzewające a następnie w dwóch grupach naukę podstaw chodzenia. Można powiedzieć , że zajęcia były „rozkoszne” ponieważ zaangażowane i emocje milusińskich malujące się na twarzach dawały ogromna satysfakcję prowadzącym.

Na koniec  spotkania dało się zauważyć , że niektórzy kursanci przyswoili kilka zasad  prawidłowego trzymania kijków. Cieszy, że nawet w przedszkolach można zrealizować markowe hasło naszego miasta „Barlinek to mnie rusza!” .  Życzymy nowym pasjonatom nordic walking  z Wiśniowego Sadu wielu sukcesów.

Dodatkowe informacje