Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia


mis small23 listopada 2012 roku Biblioteka Miejska wraz z Barlineckim Ośrodkiem Kultury obchodziła Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji pracownicy biblioteki - p. Ewa Rogozińska oraz p. Stanisław Smoła udali się z wizytą do barlineckich przedszkoli (Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Janiny Porazińskiej, Przedszkole Miejskie Nr 2 „Pod Topolą”, Niepubliczne Przedszkole Językowe „W wiśniowym sadzie”).

Były to bardzo nietypowe odwiedziny, ponieważ towarzyszyły im dwa u uwielbiane i kochane przez dzieci misie: MIŚ PUCHATEK oraz MIŚ PANDA. Wizyta misiów wywołała u dzieci ogromną radość i śmiech ale także czasami płacz, szczególnie najmłodszych pociech. Na początku p. Ewa opowiadała dzieciom historię Dnia Pluszowego Misia oraz czytała najpiękniejsze bajki o misiach. Niektóre dzieci z ogromnym przejęciem i otwartymi buziami obserwowały swoich idoli, z nieśmiałością podchodząc do misiów, sprawdzając ich prawdziwość. Jedno z dzieci z zakwestionowało ich prawdziwość pytając, dlaczego jedne z misiów nosi okulary?. Wychowawczyni ze spokojem i refleksem odpowiedziała, że misie jak każde zwierzątka chorują i muszą nosić okulary, żeby lepiej widzieć.

W przedszkolu „Pod Topolą” misie wzięły udział w specjalnej gali zorganizowanej z okazji ich święta. Misie jak przystało na idoli i celebrytów pozowały do zdjęć , odpowiadały na pytania oraz rozdawały łakocie. Bawiły się razem z dziećmi ( śpiewanie „Stary niedźwiedź mocno śpi”), przeprowadzały gimnastykę oraz podziwiały przyniesione przez dzieci pluszowe maskotki. Wysłuchały piosenek i wierszyków przygotowanych przez dzieci razem z swoimi nauczycielkami. Na zakończenie misie prosiły dzieci o to aby dbały o swoje misie, przytulały je i pamiętały o nich. Na pytanie czy dzieci chcą aby misie odwiedziły je za rok, dzieci odpowiedziały gromki i radosnym TAK.

Tekst i zdjęcia:

Stanisław Smoła
Barlinecki Ośrodek Kultury - Biblioteka Miejska

Dodatkowe informacje