Święto Kubusia Puchatka


kubus rel small18 stycznia 2013r. w Barlineckim Ośrodku Kultury obchodzono  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji Biblioteka Miejska zorganizowała spotkania najmłodszych czytelników z  Kubusiem Puchatkiem. Na pierwsze spotkanie przyszły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Pod Topolą” a na drugie spotkanie dzieci z miasta wraz z swoimi mami.

Prowadzące spotkanie panie Alicja Stadnik oraz Ewa Rogozińska przedstawiły historię najsłynniejszego misia o „małym rozumku”a następnie dzieci wysłuchały najciekawszych Kubusiowych historii i jego przyjaciół: Prosiaczka, Kłapouchego i Tygryska. Kolejną atrakcją były konkursy i zabawy dla najmłodszych: szukanie ogonka Kłapouchego, wylizywanie na czas „małego co nieco”, zgadywanki oraz kolorowanie Kubusia i jego przyjaciół a także najstarsza zabawa znana chyba wszystkim dzieciom „Stary niedźwiedź mocno śpi”.  Zwycięzcy konkursów oraz pozostali uczestnicy dostali w nagrodę super słodkości.

Jednak najciekawszą i niespodziewaną atrakcją okazała się wizyta samego Kubusia Puchatka, który przybył z ogromnym koszem łakoci, którymi częstował, ich opiekunów i rodziców. W zamian maluchy gromkim „Sto lat” oraz misiową piosenką podziękowały za nieoczekiwane odwiedziny. Ponieważ Kubuś był tego dnia bardzo rozchwytywany misiem, po kilku chwilach opuścił naszą bibliotekę i udał się w odwiedziny do pozostałych dzieci. Zostawił jednak list, w którym podziękował za cudowne przywitanie i gościnę. W liście prosił także, aby dzieci kochały swoje przytulanki i nie zapominały o nich i jak najczęściej odwiedzały bibliotekę, gdzie mogą poznać kolejne kubusiowe przygody.

Na zakończenie, dzieci zabawiły się w misiową gimnastykę, podziękowały paniom za super zabawę i obiecały, że także za rok wezmą udział w święcie Kubusia Puchatka.

Biblioteka Miejska przy Barlineckim Ośrodku Kultury planuje utworzenie Klubu Młodej Mamy. Więcej informacji już wkrótce.

Dodatkowe informacje